10 Wire Square Tube Bracket Black/White PC Angled [ESQ-10BA/ESQ-10WA]
R109,00
Nationwide shipping starting at R150.00
  • 14 Day easy returns on qualifying items
  • Contact us if you need urgent delivery
Guaranteed Safe Checkout with Payfast
R109,00
[wpforms id=”1190″ title=”true” description=”Request a call back”]
Features:
  • Covers double brick walls
  • Not easy to bend
  • Easy to install
  • Additional wires mean even more height above the wall which offers better security
  • Available in straight and angled
Specifications:
Material Square tube
Dimensions 20 x 20 x 1.6mm
Type Angled
Straight
Lengths 6 wires (995mm)
8 wires (1195mm)
10 wires (1395mm)
12 wires (1595mm)
Finish Powder Coated (PC)
Associated insulator Flat Bar Insulator
Packaging 10 in a sleeve